ucus-izinleri-thy

Uçuşların Başlama Tarihi Belli Oldu

Corona virüs nedeniyle yurt içi ve yurt dışı uçuşlar yasaklandı. Resmi Olarak THY yurt içi uçuşlar 20 Mayıs tarihinde yurt dışı uçuşlar ise 28 Mayıs tarihine kadar durdurulmuştu.

Yasakların tüm dünyada ekonomik kaygılardan dolayı gevşetilmeye başladığını gördüğümüz şu günlerde . İlk akla gelen seyahat engelinin kalkması ile uçuşların ne zaman tekrar açılacağı oldu.

THY önümüzdeki üç aylık uçuş planını haziran ayından başlamak üzere tüm iç hatlar uçuşlarını başlatmayı plandı. Dış hatlar uçuşunu ise kademeli olarak uçuş yapılacak ülkenin kısıtlarına bağlı olarak başlatmayı düşünüyor.

Bilet Fiyatları Artacak mı?

Uçuşların tekrar açılmasının gündeme gelmesi ile birlikte. Kısıtlı otobüs yolculuğunda olduğu gibi hangi kurallar çerçevesinde ulaşım sağlanacağı ve fiyat politikasının nasıl olacağı akıllara gelen ilk sorular oldu. Bilindiği gibi otobüs firmaları yolcu sayısının yarıya düşürülmesinden dolayı bilet fiyatlarını çok uçuk bir şekilde arttırmıştı. Bir çok şikayet alan bu durum , hükümet tarafından alınan tavan fiyat uygulaması kapsamında kısmende olsa bu durumun önüne geçildi.

Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar hakkında resmi bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.