venüs-retrosu

14 Mayıs – 24 Haziran 2020 Venüs Retrosu

2020 yılı değişim yılı olma özelliğini 14 mayıs-14 haziran venüs Retrosu ile devam ettiriyor.Venüs ortalama olarak 500 günde 1 kez retro yapar, 45 gün civarı retroda kalır .Burada Güneş ile kavuşumu olur ve Güneş’in önünden geçer.

Dünya nüfusunun ortalama %7’sinin doğum haritalarında venüs retrodur. Yani karşımıza sık çıkan bir retro durumudur. Venüs her retro oluşumunda güneş ile kavuşur ve güneş’in önünden geçer. Venüs geçişi , Venüs tutulması olarak adlandırılır. Ayrıca venüs tutulması sonrasında genelde Güneş aktivitelerinde artışlar olur.

Venüs retrosu hayatımızda diikat edeceğimiz dönemleri taşımaktadır. Tabi retro sürecinin ön aşaması ve son aşamalarına bakmalıyız çünkü o zaman dilimleri de en az karşımızdaki tutulma kadar önemli zaman dilimleridir. Peki bu zaman dilimleri nelerdir derseniz?

Venüs Durağan Girişi; 12 Mayıs 2020 saat 09:44 – 14 Mayıs 2020 saat 09:43
Venüs Retro; 14 Mayıs 2020 saat 09:44 – 24 Haziran 2020 saat 09:47
Venüs Durağan Çıkışı; 24 Haziran 2020 saat 09:48 – 26 Haziran 2020 saat 09:48

Venüs Retrosu İkizler Burcunda

Venüs retrosu ikizler burcunda gerçekleşecek. Yani ilişkisel sorunların yakamızda olduğunu gösteriyor. Bu dönemde özellikle insanların evde olduğu bir dönem olduğu için problemlerden kaçışın çok mümkün olamayacağını görüyoruz. Venüs retrosu ile Merkür retrosunun aynı döneme geldiği bir süreç var bu sürece dikkat etmeliyiz. Bu süreç içerisinde hayatınızdaki olayları çok büyük anlamlar yükleyerek büyütmeyiniz,beklentilerinizi minimal yapınız. Yeni tanıştığınız insanları gözünüzde çok büyütüp hayatınızın merkezine almak isteyebilirsiniz burada dikkat edin bu retrolar insanların yanlıgılarını süreç bitiminde önüne hayat dersi olarak sunar ve bu sürecin sonunda dersiniz ki bu kişiyi nasıl hayatıma almışım kendime inanamıyorum .

Venüs retrosu sadece duygusal anlamda bizi sarmayacak ,Finansal açıdan da etkileri güçlü görünüyor. Bu dönem alışveriş yapma isteğiniz yaşamınızın diğer dönemlerine karşı çok daha fazla olabilir ama tavsiyemiz ne kadar dizginleyebilirseniz kendinizi o kadar az pişmanlık yaşarsınız. Çünkü alışverişlerin memnuniyet oranları çok düşük ve iade problemleri sizi bu süreçte yoracak gibi duruyor. Bu süreçte çok fazla harcama isteği ileri dönemlerde maddi külfetler oluşturuyor.

Venüs güzelliği temsil eden gezegen olduğu için buradaki tutulmalar bizim estetik algılarımızın da tutulmasına neden olur. Bu süreçte kuaförlerde ve estetik merkezlerinde yapılan her türlü değişiklik sizi daha sonra pişmanlıklara itebilir.

Venüs retrosunda elektronik cihazların çok sık bozulduğuna şahit olursunuz. Özellikle cep telefonları,bilgisayarlar iletişim sağladığınız her şeyde ne oluyor diyeceğiniz anormallikler olur. Telefonunuzun ekranı gider bilgisayarınız çöker ,arabanızın aküsü biter … Hazırlıklı olalım bu durumlardan ötürü sinir krizlerine gerek yok bu hayatın bir akışı deyip çözümler üretelim.

Venüs retrosu hepmi olumsuz hiç mi iyi giden bir şey yok olamayacak hayatımızda diyorsanız. size tavsiyemiz 14 mayıs -24 haziran 2020 arasında eksiklerini yarım kalan işlerinizi tamamlayın çünkü retro bize tamamla eksiklerin bunlar diye listeliyor önce hayatınızın eksiklerini tamamlayın sonra yenileri size daha iyi gelecek diyor. Bu dönem hastalıklarınız tetiklenecek bir uyarıda sağlığımıza ne oluyor bana niye midem ağrıyor, kalbimde bir sıkıntı var demeyin bu süreçler size uyarı sağlık problemlerinizi kalıcı çözüme ulaştırmak için vücudunuz doğru zamanda sizi tetikliyor.

Sağlıkla kalın bizimle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.